Merhaba ben Sedef

diyetisyen sedef özdemir

Merhaba ben Sedef. İstanbul’da doğdum. 2010-2014 yılları arasında Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde okudum, 2014’te mezun oldum. Üniversite eğitimi sürecinde onkoloji, diyabet, şişmanlık, zayıflık, anne-çocuk sağlığı, halk sağlığı, adölesan beslenmesi, gebe-emziklilik beslenmesi gibi pek çok alanda eğitim aldım.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 2014 yılında yasal olarak ‘Diyetisyen’ ünvanını kazandım. Lisans eğitimini kazandıktan sonra Mersin Silifke’de yer alan Özel Olbamed Hastanesi’nde göreve başladım.2014-2018 yıllarında bu hastanede çalıştım.

Yerel gazete olan Akdeniz Haberler’de Beslenme ve Diyet konuları üzerine köşe yazarlığı yaptım. 2018 yılından itibaren mesleğimi İstanbul’da devam ettirmekteyim.

2013-2014 döneminde Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda toplu beslenme sistemleri stajı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde toplu beslenme sitemleri stajı, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde diyet poliklinik stajı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’nde diyet poliklinik stajı, Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çocuk hastalarda beslenme tedavi stajı, ve Aşağı
Eğlence aile sağlığı merkezindeki stajımı başarıyla tamamladım. Ayrıca eğitim hayatı boyunca birçok kongreye katıldım.

İnsanlara sağlıklı beslenmeyi zevkli hale getirmeye çalışıyorum. İstediğim bu kaliteli yaşam sonucu iyi hissetme halini herkes tadabilsin. Çünkü sağlıklı beslenmeyi öğrenmek, uygulamak ve hayatımıza yerleştirip alışkanlık haline getirmek yaşam kalitemizi yükseltir.

Hedefimiz insana sağlık katmak ve insan sağlığını koruyup geliştirmek.


Bu bir diyet değil, bir yaşam tarzı.

Diyet yapmayı zevkli hale getirip keyifli bir şekilde sağlığınıza kavuşturuyoruz.